Doradca podatkowy

Zarówno osoba prawna, jak i fizyczna ma obowiązek rozliczania się z podatków. Prawo podatkowe nie dla wszystkich jest jasne, wobec czego dużo osób poszukuje sposobu na to, żeby lepiej je zrozumieć. W przypadku wątpliwości lub problemów można skorzystać z pomocy doradcy. Support to biuro rachunkowe, w którego ofercie można znaleźć taką usługę jak doradztwo podatkowe. Poznań to miasto, w okolicy którego znajduje się siedziba firmy.

Doradztwo podatkowe – Poznań. Kim jest doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to osoba fizyczna wpisana na listę doradców podatkowych. Jest to zawód zaufania publicznego. Pomimo że w Polsce ta specjalizacja dopiero raczkuje, zainteresowanie świadczonymi usługami jest coraz większe. Zdarza się, że doradca podatkowy jest mylony z księgowym, jednak odpowiedzialność, jaka ciąży na osobie świadczącej usługi w kwestii podatków, jest znacznie większa. Doradca jest specjalistą nie tylko w kwestiach finansowych, ale również prawnych. Dba przede wszystkim o interes podatnika, a dodatkowo może reprezentować klienta w urzędach. Aby zostać doradcą podatkowym należy zdać egzamin państwowy, a po jego zaliczeniu, uprawnienia są nadawane przez Ministerstwo Finansów. Osoba świadcząca usługi doradztwa podatkowego jest objęta tajemnicą zawodową.

Doradca podatkowy – Poznań. Jakie są obowiązki doradcy podatkowego?

Przede wszystkim doradca podatkowy analizuje sytuację klienta, sporządza różnego rodzaju dokumenty oraz wyjaśnia wszelkie powstałe wątpliwości. Zgodnie z Ustawą o doradztwie podatkowym czynności obejmują między innymi:

 • udzielanie porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych,
 • prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych,
 • sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie pomocy w tym zakresie,
 • reprezentowanie podatników przed organami administracji publicznej.

Zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych, doradca pomoże wybrać odpowiedni system rozliczania podatkowego. Duże oraz małe przedsiębiorstwa mogą również skorzystać z usługi sporządzania deklaracji oraz zeznań podatkowych. Doradcy podatkowi opracowują także strategie kontaktu urzędu z podatnikiem czy pośredniczą w relacji z instytucjami państwowymi.

Doradztwo podatkowe – Poznań. Jakie usługi świadczy firma Support?

U doradcy podatkowego można zamówić stały nadzór podatkowy lub indywidualną usługę jednorazową. Każda oferta przygotowana przez specjalistów z firmy Support zostanie dostosowana do potrzeb klienta. Informacje dotyczące wyceny można znaleźć w zakładce „Cennik”. Przedstawiona oferta będzie zależeć między innymi od branży, jaką zajmuje się podatnik, wielkości firmy, a także przyjętych zasad księgowania.

Do najczęściej wybieranych usług u doradcy podatkowego należą:

 • bieżące doradztwo podatkowe (podatek dochodowy, VAT, PCC),
 • opiniowanie przepisów podatkowych,
 • wsparcie w procesie kontroli podatkowych,
 • wprowadzanie procedur bezpieczeństwa podatkowego,
 • audyty podatkowe,
 • szkolenia z obszaru podatków,
 • analiza skutków podatkowych zawartych umów handlowych,
 • konsultacje telefoniczne / internetowe bieżących problemów podatkowych,
 • uczestniczenie w spotkaniach biznesowych,
 • zakładanie Spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym na S24.

Z biurem można skontaktować się telefonicznie, mailowo lub osobiście. Na stronie internetowej znajdują się dane kontaktowe do naszego doradcy podatkowego. W naszej firmie usługami tego typu zajmuje się Adriana Stankiewicz. Siedziba biura mieści się pod Poznaniem — w Suchym Lesie na Osiedlu Szafirowym 2/o. Podczas osobistego spotkania, konsultant przedstawi całą ofertę i zakres świadczonych usług oraz opowie o możliwościach nawiązania współpracy. Na stronie internetowej umieszczony jest również formularz kontaktowy. Po jego wypełnieniu pracownik biura prześle dedykowaną ofertę, zgodną z podanymi informacjami.

Kontakt mailowy do doradcy podatkowego: adriana.stankiewicz@supportme.pl

Formularz kontaktowy