Księgowa Poznań

Prowadzisz własną firmę, ale nie bardzo wiesz, jak poradzić sobie z księgami rachunkowymi, dziennikami czy ewidencją przychodów oraz rozchodów? W takim razie być może czas podjąć współpracę z biurem księgowym, które zdejmie z Ciebie ciężar obowiązku rozliczania się z właściwymi organami administracyjno-podatkowymi!

Księgowa Poznań - po co potrzebna?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością przestrzegania określonych zobowiązań wobec instytucji państwowych. Trzeba w odpowiednim czasie rozliczać się z podatków od dochodu do US, odprowadzać składki pracownicze do ZUS, przedstawiać sprawozdania finansowe oraz dokonywać szeregu innych działań, by przypadkiem nie podpaść organom ścigania. Nieustannie zmieniające się przepisy nie ułatwiają sprawy przedsiębiorcom. I tu z pomocą może przyjść jeden ze specjalistów z podpoznańskiego biura SUPPORT.

Księgowa Poznań - dlaczego my?

Misją biura SUPPORT z siedzibą w Suchym Lesie koło Poznania jest kompleksowa obsługa finansowo-księgowa podmiotów gospodarczych. Współpracujemy z firmami o zróżnicowanym profilu działalności, zarówno tymi mniejszymi, jak i nieco większymi, z Polski oraz z zagranicy, proponując im pomoc z różnych obszarów, takich jak prowadzenie ksiąg, sporządzanie umów pracowniczych, przeprowadzania audytów podatkowych czy doradztwo informatyczne. Nasza oferta jest szeroka, co pozwala Klientom ściśle dopasować zakres usług do konkretnych potrzeb.

Księgowa Poznań - jakie usługi oferujemy?

W naszym biurze pracują specjaliści z różnych dziedzin, więc możemy zaproponować naprawdę szeroki zakres usług, które świadczymy zachowując najwyższe standardy. Podstawą działalności SUPPORT jest bieżące prowadzenie ksiąg rachunkowych pełnych i PKPiR oraz rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego. Zajmujemy się ponadto obsługą kadrową, czyli przygotowywaniem umów o pracę, sporządzaniem list wynagrodzeń oraz wyliczaniem należnych składek do ZUS i US, a także obliczaniem należnych urlopów. Chętnie przeprowadzimy również szkolenia lub wdrożymy w Twojej firmie innowacyjne systemy informatyczne do obsługi księgowości.

Domeną naszej firmy jest prowadzenie usług związanych z księgowością. W swojej pracy korzystamy z nowoczesnego oprogramowania informatycznego, które jest gwarancją realizowania wszelkich działań w najbardziej zoptymalizowanym czasie. Celem naszego biura jest w możliwie największym stopniu sprostanie oczekiwaniom każdego z Klientów, dlatego oferujemy bardzo rozbudowane usługi prowadzone zarówno stacjonarnie, jak i online.

Księgowa Poznań – zakres działań

Jakie zadania wykonuje księgowa? Poznań to miatso, na terenie którego wykonujemy różnorodne usługi z zakresu księgowości. Do naszych obowiązków należy kompleksowa usługa, w skład której wchodzi wiele czynności, których celem jest ewidencja wszystkich operacji gospodarczych przedsiębiorstwa. Wszelkie działania prowadzone są w sposób zgodny z obowiązującym prawem i normami, do których muszą się dostosować podmioty gospodarcze, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji. W związku z tym w obrębie naszych działań znajdują się:

 • wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy;
 • określanie stawki ryczałtu;
 • prowadzenie księgi podatkowej i ksiąg handlowych;
 • rozliczanie projektów finansowych;
 • sporządzanie pełnej ewidencji wyposażenia i środków trwałych;
 • gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych;
 • ustalenie planu amortyzacji i rozliczanie odpisów;
 • rozliczanie kosztów;
 • wystawianie faktur;
 • rozliczanie wszelkich transakcji dokonywanych przez firmę, a więc zarówno sprzedaży, jak i zakupów;
 • ewidencjonowanie dokumentów;
 • prowadzenie rejestru, przygotowywanie deklaracji oraz sporządzanie sprawozdań VAT;
 • przygotowywanie i wysyłka rocznych deklaracji podatkowych
 • sporządzanie dokumentacji dla Krajowego Rejestru Sądowego.

Biuro rachunkowe Poznań

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem naszych Klientów cieszą się usługi księgowe prowadzone przez internet. Ich przykładem są elektroniczne teczki pracownicze. W ramach oferty e-kadry przeprowadzamy audyt teczek osobowych, raport braków dokumentacji obowiązkowej, przygotowanie systemu wraz z usługą digitalizacji teczek pracowniczych, a także wsparcie specjalistów z dziedziny prawa pracy przez cały okres korzystania z systemu.

Oprócz tego oferujemy także prowadzenie pełnej księgowości online. Jest to propozycja idealna dla firm, których siedziba znajduje się poza Poznaniem lub nawet poza województwem wielkopolskim. W ramach prowadzonych działań zajmujemy się między innymi wystawianiem faktur sprzedażowych, sporządzaniem raportów, a także monitorowaniem stanu należności. Księgowość online może być prowadzona zarówno na rzecz Spółek z o.o; spółek komandytowych i akcyjnych, a ponadto również dla osób fizycznych. W ramach oferty naszego biura rachunkowego obsługujemy także podmioty zagraniczne, które w Polsce mają tylko oddziały swoich spółek.

Skorzystaj z profesjonalnych szkoleń

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów naszego biura oferujemy cykl szkoleń z zakresu finansów, księgowości oraz prawa. Osobom niezaznajomionym z komputerami oraz różnego rodzaju oprogramowaniami informatycznymi proponujemy także szkolenie z zakresu obsługi najbardziej przydatnych systemów komputerowych wspomagających codzienne wypełnianie dokumentów, sprawozdań i faktur. Bardzo mocno usprawnia to kontakt między firmą, a biurem rachunkowym.