Księgowość online Poznań

Biuro rachunkowe SUPPORT z Suchego Lasu obsługuje zarówno Klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i będących właścicielami różnego rodzaju spółek, w tym tych cywilnych, jawnych, komandytowych oraz partnerskich. Jedną ze świadczonych przez nas usług jest księgowość on-line.

Księgowość on-line Poznań – co to takiego?

Jest to innowacyjny sposób prowadzenia ksiąg rachunkowych wykorzystujący dedykowane oprogramowania komputerowe (w SUPPORT działamy na portalach Taxxo lub Saldeo) w celu ułatwienia i przyspieszenia prac. Dzięki niemu nie ma konieczności umawiania się na spotkania w celu omówienia stanu finansowego firmy czy też wysyłania dokumentów do biura tradycyjną pocztą. Do komunikacji oraz przesyłki służy portal on-line. Co istotne, dostęp do poufnych danych ma wyłącznie wyznaczona przez Klienta osoba oraz księgowy, który sprawuje nadzór nad Twoimi sprawami. Polecamy to rozwiązanie szczególnie osobom, które miałyby problem z dotarciem do siedziby naszego biura w Suchym Lesie k. Poznania, a także właścicielom firm zagranicznych, mającym w Polsce wyłącznie file spółek.

Księgowość Poznań – co oferujemy?

Czy księgowość online różni się czymś od usług, które świadczone są stacjonarnie? Oczywiście, że nie! Nasze działania związane z prowadzeniem księgowości są w obu przypadkach takie same. Bez względu na wybraną opcję klient może liczyć na nasze pełne wsparcie, łatwy kontakt oraz ekspresową reakcję w przypadku pojawienia się pytań lub wątpliwości. Funkcjonujemy zgodne są z obowiązującymi procedurami oraz normami, do których muszą się dostosować właściciele firm. Chroni to klienta przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. Do zadań księgowych zaliczamy:

 • wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy;
 • określenie stawki ryczałtu;
 • prowadzenie księgi podatkowej i ksiąg handlowych;
 • ewidencjonowanie dokumentów;
 • gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych;
 • sporządzanie pełnej ewidencji wyposażenia i środków trwałych;
 • ustalenie planu amortyzacji i rozliczanie odpisów;
 • rozliczanie kosztów;
 • rozliczanie wszystkich transakcji przedsiębiorstwa;
 • prowadzenie rejestru, przygotowywanie deklaracji oraz sporządzanie sprawozdań VAT;
 • przygotowywanie i wysyłka rocznych deklaracji podatkowych;
 • sporządzanie dokumentacji dla Krajowego Rejestru Sądowego;
 • rozliczanie projektów.

Nie tylko księgowość on-line Poznań, czyli inne usługi w biurze SUPPORT

Nasz zespół zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanym profilu działalności, rozliczającym się na podstawie PKPiR, ryczałtu oraz ksiąg rachunkowych. Nie tylko przygotujemy cały system pod Twoje konkretne oczekiwania, ale też będziemy zajmować się bieżącym prowadzeniem ewidencji i przygotowywaniem sprawozdań finansowych przedsiębiorstwa. Świadczymy również usługi kadrowo-płacowe. Sporządzamy wszelkiego typu umowy i zaświadczenia, obliczamy wymiar przysługującego urlopu, zarządzamy nieobecnościami. Doradzamy w kwestiach podatkowych, optymalizacji procesów działania czy restrukturyzacji firmy. Chętnie poprowadzimy szkolenia – stacjonarnie lub on-line - z zakresu księgowości, prawa pracy, podatkowego bądź administracyjnego czy też obsługi specjalistycznych programów komputerowych do prowadzenia rozliczeń finansowych.

Nasza firma działa w Polsce już od długiego czasu i zajmuje się realizowaniem różnego rodzaju usług księgowych. Zdobyte doświadczenie, a także kadra wykwalifikowanych pracowników powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem szybkości, jak i dokładności działania.

Księgowość online

W ramach prowadzonych działań oferujemy szereg usług prowadzonych przez internet. Bardzo mocno usprawnia to komunikację między naszym urzędnikiem, a przedstawicielem firmy. Ponadto korzystanie z księgowości online powoduje, że nasi Klienci nie muszą już pojawiać się w naszym biurze osobiście, gdyż wszelkie kwestie można rozwiązać za pomocą odpowiednio przygotowanego systemu informatycznego.

Propozycja naszej firmy to między innymi e-sprawozdanie finansowe. W myśl tej usługi zajmujemy się przygotowywaniem projektów uchwał dotyczących zatwierdzenia sprawozdania finansowego, a także projektów sprawozdania z działalności zarządu. Sporym zainteresowaniem naszych Klientów cieszą się także e-teczki pracownicze. Zadaniem usługi jest przechowywanie dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej. Oferujemy między innymi audyt teczek osobowych, sporządzanie raportów braków dokumentacji obowiązkowej, a także wsparcie specjalistów z dziedziny prawa pracy przez cały okres korzystania z systemu.

Elektroniczne usługi księgowe

Klientami naszego biura rachunkowego są nie tylko osoby i przedsiębiorstwa działające na terenie Poznania, ale właściwie z całej Polski. Z myślą o takich kontrahentach przygotowaliśmy usługę księgowości online. W ramach prowadzonych działań zajmujemy się szeregiem spraw świadczonych na rzecz Spółek z o.o; spółek komandytowych i jawnych, a ponadto także dla osób fizycznych. Wykorzystywane przez nas oprogramowanie umożliwia wystawianie faktur sprzedażowych, sporządzanie raportów, a także monitorowanie stanu należności. Księgowość online jest doskonałym rozwiązaniem także dla podmiotów zagranicznych mających w Polsce tylko swoje oddziały.